Моє місто


«Українські Афіни», і навіть «маленький Париж» – так називають Кропивницький ті, хто любить це місто. І навіть якщо це звучить пишномовно, повірте, тому є підстави!
Якщо вам раптом випаде нагода відвідати Кропивницький, не сумнівайтесь і вирушайте в подорож. Запевняємо: місто варте уваги! А ми вже маємо список місць, які обов’язково треба відвідати.
Перший український професійний театр 
Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького – це місце, яке буде цікаво відвідати не тільки поціновувачам театрального мистецтва. Сама будівля театру дуже гарна і має цікаву історію. Театр спорудили в далекому 1867 році, а вже у 1882 році тут почав працювати перший професійний реалістичний театр під керівництвом блискучого актора та режисера Марка Кропивницького.


Фортеця Святої Єлисавети 
Фортеця-зірка, названа на честь святої Єлисавети – покровительки російської імператриці Єлизавети Петрівни, була споруджена у 1754 році. Оборонна споруда гідно витримала напади під час російсько-турецької війни. Фортеця Святої Єлисавети є унікальною фортифікаційною пам'яткою 18 століття, її контури лежать в основі герба міста Кропивницького. І на сьогодні це – єдина земляна фортеця, що збереглася в Європі. Тут також меморіальний комплекс та поховання воїнів, що загинули у Другій світовій війні, є також меморіальна алея на честь загиблих учасників АТО.





Вулиця Архітектора Паученка (раніше Дворцова) 
Це – головна пішохідна вулиця Кропивницького. Тут майже кожен будинок – архітектурна цінність: і бібліотека, і колишній готель «Версаль», і нинішня будівля управління СБУ просто вражають своїм виглядом. Такого не побачите, мабуть, більше ніде в Україні! Вулиця багатолюдна, але дуже спокійна. Безліч неймовірно затишних кафе, гарні вітрини, чудові будинки, – і мимоволі виникає враження, що ви прогулюєтесь у невеликому містечку десь у Європі!


Пам’ятник першому трамваю 
На вулиці Архітектора Паученка (раніше Дворцова вулиця) є пам’ятник першому трамваю, який поїхав вуличками Єлисаветграда у 1897 році. Жителі Кропивницького полюбляють показувати його гостям міста, жартуючи, що від трамваїв у місті, крім пам’ятника, уже нічого не залишилося.


Музей Генріха Нейгауза 
Музей, що розташований у центральній частині міста, присвячений видатному піаністу та педагогу Генріху Нейгаузу, який народився, виріс та працював у тодішньому Єлисаветграді. Його учні стали знаменитими піаністами та композиторами (Ріхтер, Гілельс, Зака та багато інших). Музична школа, створена його батьком, виховала багатьох достойних музикантів. На пам’ять про Генріха Нейгауза у музичній школі у 1981 році було створено музейну кімнату, пізніше, коли експонатів значно побільшало, було вирішено створити музей, присвячений знаменитому піаністу.



Грецька церква Церква 
Володимирської ікони Божої Матері у Кропивницькому є пам'яткою архітектури 1812 року. Містяни називають її «Грецькою церквою», бо заснували храм грецькі купці. У радянські часи ця церква була єдиною, яку не закрили у місті. Тут можна знайти ікони 18 століття і метричні книги із записами з 1792 року.


Покровська церква 
Церква Покрови Пресвятої Богородиці теж розташована в історичній частині міста. Храм побудований у першій половині 19 століття у неоруському архітектурному стилі за проектом відомого російського архітектора Костянтина Тона. В інтер'єрі церкви збереглися фрагменти розпису художника Ф. С. Козачинського другої половини 19 століття. У радянські часи храм був закритий, тут ремонтували техніку, зберігали сіль, складували склотару, прилегла до храму історична територія була забудована п’ятиповерхівками, служби відновили у 1989 році.


Дендропарк 
Це місце у Кропивницькому заслуговує окремої уваги навесні, коли парк вкривається неймовірними барвами тисяч тюльпанів! Сюди варто їхати хоча б заради «тюльпанової» прогулянки, яку ви точно ніколи не забудете. Однак в інші пори року тут теж є чим зайнятися. Окрім квітів, у дендропарку ще багато цікавих рослин і дуже багато різних атракціонів – кожен знайде собі заняття до душі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Горковенко Ольга Миколаївна Працюю керівником театрального гуртка "Посмішка"